Wiotkość skóry to jedna z pierwszych oznak starzenia się skóry. Zaczyna być widoczna w okolicach 30 roku życia kiedy to w naszej skórze następują istotne zmiany w budowie. W efekcie dochodzi do powstania zwiotczeń zarówno na twarzy, obszarze szyi czy dekoltu ale również i na ciele np. ramionach, brzuchu czy udach. Dodatkowo wiotkość skóry może pogłębiać się u osób, u których doszło do utraty dużej ilości kilogramów i tkanki tłuszczowej. Dlaczego skóra wiotczeje z wiekiem? Jakie zabiegi są polecane na poprawę jędrności skóry na twarzy i na ciele?
Dlaczego skóra staje się wiotka?
Do głównych przyczyn wiotczenia skóry należy wiek i naturalnie występujący proces starzenia się skóry. Wówczas dochodzi do zmniejszonej produkcji kolagenu i elastyny, które tworzą podskórne rusztowanie i zapewniają jędrność i elastyczność skóry. Dodatkowo z wiekiem zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej oraz kwasu hialuronowego odpowiedzialnego za prawidłowy poziom nawilżenia skóry. W efekcie skóra staje się sucha, luźna oraz pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Duży wpływa na pojawienie się wiotkości skóry ma również nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, które przyspiesza degradację kolagenu i elastyny w skórze.
Sprawdź na czym polega fotoodmładzanie twarzy? >>>
Inną przyczyną wiotczenia skóry jest również utrata dużej ilości kilogramów i tkanki tłuszczowej.
Jakie zabiegi ujędrniające są polecane na wiotką skórę?
W gabinetach kosmetologicznych i medycyny estetycznej mamy szeroki wybór zabiegów ujędrniających skórę zarówno na obszarze twarzy jak i na całym ciele.
Do zabiegów szczególnie polecanych w obrębie twarzy, szyi i dekoltu należą: mezoterapia igłowa, radiofrekwencja mikroigłowa, symulatory tkankowe, fala radiowa czy nici pdo – ujędrniające.
Do zabiegów ujędrniających polecanych na obszar ciała należą: zabieg liftingujący twarz bez skalpela, czyli radiofrekwencja mikroigłowa, mezoterapia igłowa, fala radiowa, icoone, fala uderzeniowa czy zabieg karboksyterapii.
Zabiegi dobierane są indywidualnie w zależności od stopnia wiotkości skóry oraz obszaru. Bardzo często zaleca się terapie łączone zawierające serię różnych zabiegów. Wielokierunkowe działanie powoduje uzyskanie najbardziej satysfakcjonujących efektów.
Artykuł partnera
Zdjęcie : pexels