Naświetlanie łuszczycy – czy warto?

Naświetlanie łuszczycy to forma terapii ciesząca się bardzo dużą popularnością oraz skutecznością. Pozwala zredukować zmiany miejscowe na skórze głowy i pozostałych częściach ciała.

Lampa do fototerapii jest wyposażona w nowoczesną technologię LED. Światło przenika przez różne warstwy skóry. Aktywowana jest zdolność do regeneracji, a to prowadzi do widocznej gołym okiem poprawy.

Czym jest naświetlanie łuszczycy?

Fototerapia to metoda wspomagająca w leczeniu łuszczycy. Polega na zastosowaniu fal elektromagnetycznych o różnej długości i częstotliwości w celu aktywowania mechanizmów regeneracyjnych w organizmie.

Naświetlanie łuszczycy realizowane jest przy użyciu technologii światła LED. Czas trwania jednej sesji to od 6 do 15 minut. Fototerapia światłem precyzyjnie dociera do miejsc zmienionych chorobowo i usprawnia proces gojenia się uszkodzonych tkanek. Widoczne zmiany łuszczycowe znikają. W celu uzyskania optymalnych efektów, naświetlanie należy powtarzać przez co najmniej 2-3 razy w tygodniu przez okres wskazany przez dermatologa lub trychologa.

Jakie efekty przynosi naświetlanie łuszczycy?

Fototerapia łagodzi objawy łuszczycy, wspomaga proces regeneracji skóry objętej zmianami chorobowymi. Stan zapalny ulega wyciszeniu i znacznie szybciej zachodzi proces gojenia. Zmiany na skórze przestają być widoczne, a przez to objawy schorzenia nie są tak dokuczliwie dla pacjenta w codziennym życiu. Skutecznie hamowany jest rozwój łuszczycy, która jest niestety chorobą przewlekłą. Oznacza to, że można jedynie wyciszyć jej objawy, ale nie da się jej wyleczyć.

Terapia światłem LED dostarcza wielu pozytywnych korzyści dla całego organizmu. Pozwala zwalczyć wiele dolegliwości, dlatego powszechnie wykorzystywana jest w różnych dziedzinach medycyny.

Kiedy nie można zdecydować się na naświetlanie łuszczycy?

Zabieg jest rekomendowany dla pacjentów z łuszczycą, ale nie u wszystkich może zostać przeprowadzony. Fototerapia nie jest wskazana w przypadku:

  • uczulenia na promieniowanie UV,
  • przyjmowania leków światłouczulających,
  • padaczki,
  • ciąży,
  • niektórych chorób oczu,
  • przeszczepu skóry,
  • tocznia rumieniowatego,
  • ostrych chorób skóry,
  • rumienia fotochemicznego,
  • gorączki

Jak wypracować najlepsze efekty z fototerapii?

Naświetlanie łuszczycy należy łączyć ze stosowaniem przepisanych przez dermatologa leków oraz maści spowalniających proces rozwoju choroby oraz widoczność zmian. Światłolecznictwo przynosi spektakularne efekty, ale wymaga od pacjenta należytej pielęgnacji skóry, jej natłuszczania oraz dbania o właściwą kondycję. Nie wolno dopuszczać do przesuszania naskórka. Lekarz zapisze odpowiednie preparaty nawilżające przystosowane do skóry problematycznej.

O czym trzeba pamiętać decydując się na naświetlanie łuszczycy?

Leczenie łuszczycy jest długie i żmudne. Objawy choroby niestety pogarszają komfort życia, często odbierają pewność siebie. Mając jednak do dyspozycji zabiegi z zakresu fototerapii, można skutecznie przeciwdziałać chorobie skóry.

Artykuł partnera